סיכום כנס השקת החזון, 21.3.2016

כנס השקת החזון של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל היווה אבן דרך משמעותית במסע שלנו - חברי "המרחב".

 

הכנס נערך ב-21.3.2016 במוזיאון תל אביב ובו הושק לראשונה מסמך החזון, אשר גובש בשיתוף הקהילה ונועד להוות את הבסיס לשינוי עתידה של הקהילה והחברה בישראל.

 

הכנס התקיים במעמד שר האוצר משה כחלון וסמנכ"ל חברה וממשל במשרד ראש הממשלה אהוד פראוור, והשתתפו בו כ-180 פעילים ומובילים מקרב קהילת יוצאי אתיופיה בישראל ובכירים משלושת המגזרים. הכנס נערך בהנחייתה של העיתונאית ענת סרגוסטי, אשר מלווה את מאבקה של הקהילה מקרוב כבר מספר שנים.

 

את הכנס פתחה סיגל קנוטופסקי,  מנכ"ל עולים ביחד וחברת "המרחב". סיגל סיפרה בפתיחות על הדרך המאתגרת שעברו חברי "המרחב" בתהליך גיבוש החזון והדגישה את תחושת השליחות והמחויבות שהנחתה אותם: "הבנו שזהו הזמן, זה הדור, זו השעה לשנות את המציאות. הדרך הייתה קשה ומפותלת, המחלוקות אתגרו את השיח, אך לא עמעמו את המטרה", אמרה קנוטופסקי.

 

הקראה חגיגית של החזון נערכה על ידי דוד מהרט, מנהל מרכז ההיגוי וחבר "המרחב", ושחר קנוטופסקי, תלמידת כיתה ח' באולפנת להבה בקדומים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הרב משה סלומון, מנכ"ל עמותת הנני וחבר "המרחב" סיפר על החוויה שלו בתהליך גיבוש החזון: "חברתי לתהליך מתוך ההבנה שכל אחד מאתנו יכול לעשות הרבה. הכוח שלנו הוא במחויבות שיש לכל אחד מאיתנו לפעול עבור הקהילה. כשכל אחד מביא את הייחודיות שלו, מקבלים 'יחד' הרבה יותר גדול."

 

הרב סלומון הוסיף כי שאיפת חברי "המרחב" היא שמסמך החזון "יהווה מגדלור לכל מי שעוסק בנושאים הקשורים לקהילה. אנו רוצים שכולם יהיו שותפים בהפיכת החזון למציאות, כך שהנייר הזה יהיה מסמך שממנו יוצאים לתוכנית פעולה שתביא לעתיד טוב יותר".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שר האוצר משה כחלון הביע בכנס את הזדהותו האישית עם מאבקם של אנשי הקהילה בישראל, והדגיש את מחויבותו לסייע בשינוי מציאות חיי הקהילה כיום.

 

מושיק תאומים, יו"ר ובעלים משרד הפרסום גיתם BBDO אשר מלווה את קהילת יוצאי אתיופיה מזה שנים, דיבר בהרצאתו המרתקת על הדרך בה מתגבשים דימויים בחברה הישראלית, ועל היכולת לשנותם וליצור דימוי חיובי.

 

בחלקו השני של הכנס התקיים רב שיח בו השתתפו (לפי סדר א'-ב') קייס סמאי אליאס, מנכ"ל מועצת כהני העדה;  ברקיה ממויה, סטודנטית לחשבונאות; זיוה מקונן דגו, מנכ"ל האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה וחברת "המרחב"; רו"ח אמיר סבהט, פעיל חברתי וחבר "המרחב"; ואהוד פראוור, סמנכ"ל חברה וממשל במשרד ראש הממשלה. בשיח העלו המשתתפים את הסוגיות המהותיות אשר דורשות פתרון מערכתי דחוף ושיתוף בין שלושת המגזרים לקידומן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דברי סיכום ופרידה נאמרו על ידי שירה שאטו, מנהלת תכנית "זינוק בעליה", עמותת אלומה וחברת "המרחב".

 

אבבה דסה והלקה יחד עם מרשה סולומון מילאו את האולם בקצב ובאנרגיה מחשמלת בהפוגות שבין הדוברים השונים.

 

כעת, עם השקת החזון באופן רשמי, ניצב בפנינו חברי "המרחב" והקהילה כולה הפרק הבא והמשמעותי - תרגום החזון לתכנית אסטרטגית שתביא לשינוי אמיתי בעתידה של קהילת יוצאי אתיופיה ושל החברה הישראלית כולה.